Brave Kids dla Wrocławia

BK2018-11-PLAKAT-A3-BRAVE-WROCLAWTrwa ostatnia  odsłona tegorocznej, rekordowej edycji Brave Kids. Zaangażowane są w nią jedynie wrocławskie grupy. Nie oznacza to jednak, że zabraknie charakterystycznej dla projektu różnorodności. W czasie kilkudniowych warsztatów artystycznych spotkają się młodzi wrocławianie ze społeczności polskiej, ukraińskiej, romskiej i indyjskiej. Wspólnie  stworzą spektakl, który zakończy II Wrocławską Konferencję Dziecięcą w dniu 15 listopada 2018 w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Wrocławskiego.

BK2018-FB-BRAVE-DLA-WROCLAWIA

Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła realizuje projekt Brave Kids od 2009 roku. Na początku było to spotkanie zaledwie kilku grup młodych pasjonatów tańca i teatru. W tym roku, w rekordowej edycji, udział wzięło ponad 300 dzieci i młodzieży z całego świata, a  projekt, poza Wrocławiem, odbył się w 9 miastach w Polce i 4 za granicą: Ukrainie, Węgrzech, w Gruzji i Rumunii. Do tej grupy dołączyła 30-osobowa reprezentacja mieszkańców Wrocławia pochodzących z różnych społeczności lokalnych: dzieci z Tarnogaju i Przedmieścia Oławskiego, społeczność romska, indyjska oraz ukraińska. Tym samym projekt wpisuje się w Strategię Dialogu Międzykulturowego dla Wrocławia.

bravekids-workshops030 fot. P. Spigiel

„Nasze miasto staje się coraz bardziej różnorodne. Zależy nam aby ta różnorodność była widoczna, dlatego po raz pierwszy organizujemy Brave Kids z udziałem wyłącznie lokalnych grup”– mówi Iwona Frydryszak, organizatorka Brave Kids. „Na listopadową edycję zaprosiliśmy tylko jednego gościa z zagranicy. To Arash Fattahi, instruktor artystyczny z Teheranu, który wspólnie z Agnieszką Ćwieląg poprowadzi warsztaty naszym modelem pracy Brave Kids”.

Dzięki licznym partnerstwom, od 9 do 14 listopada, w kilku miejscach we Wrocławiu realizowane są warsztaty i spotkania: w Centrum Sektor 3, w CUKR (Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju), w Centrum Edukacji Społecznej oraz w siedzibie Stowarzyszenia Romani Bacht na Brochowie. Finałowa Prezentacja Brave Kids odbędzie się 15 listopada o godz. 14:00 w ramach II Wrocławskiej Konferencji Dziecięcej.

„W czasie naszych kilku spotkań dzieci i młodzież będą uczyć się od siebie nawzajem inspirując się swoją różnorodnością, by pokazać, że Wrocław jest miastem, w którym najmłodsze pokolenie współpracuje i zaprzyjaźnia się niezależnie od kraju pochodzenia swoich rodziców, koloru skóry czy dzielnicy, w której mieszka” – mówi Agnieszka Ćwieląg, instruktorka artystyczna Brave Kids.  „Postaramy się, aby poprzez sztukę młodzi artyści wyrazili czym jest dla nich miejsce w którym żyją – dom, dzielnica, miasto – czym jest dla nich Wrocław.”

HARMONOGRAM WYDARZEŃ:

9.11.2018 / godz. 16.00/ pokazy grup Brave Kids w ramach I Wrocławskiego Spotkania Międzykulturowego / Centrum Sektor 3 ul. Legnicka 65

10 – 14. 2018 / warsztaty Brave Kids / Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju (CUKR) / Centrum Edukacji Społecznej / Stowarzyszenie Romani Bacht

15.11.2018 / godz. 14.00 / Finałowa Prezentacja Brave Kids dla Wrocławia w ramach II Wrocławskiej Konferencji Dziecięcej / Instytut Pedagogiki, ul. Dawida 1

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s