Trwają przygotowania do wzruszającego spektaklu Brave Kids Together

To już ostatnie dni warsztatów i prób do spektaklu finałowego Brave Kids Together. W środę, 24 października w Wałbrzychu w Starej Kopalni, o godzinie 17:30 odbędzie się premiera interdyscyplinarnego przedstawienia, które przygotują wspólnie młodzi artyści z Polski, Gruzji, Ukrainy i Rumunii. Po raz drugi międzynarodowa grupa artystów zaprezentuje go 25 października we Wrocławiu, na deskach Teatru Polskiego przed ponad 600-osobową publicznością.

Znany wałbrzyszanom od pięciu lat projekt Brave Kids ma swoją nową odsłonę. Organizatorzy po raz pierwszy zaprosili do pracy warsztatowej nad spektaklem młodych artystów z niepełnosprawnościami m.in. z wałbrzyskiej Szkoły Specjalnej nr 10, aby wraz w pełnosprawnymi rówieśnikami stworzyli wyjątkowe artystyczne wydarzenie. Pod okiem doświadczonych reżyserek – Mary Sadowskiej i Agnieszki Ćwieląg powstaje niezapomniany spektakl, który na długo pozostanie w pamięci zarówno artystów jaki i publiczności.

brave_5-1024x692

„Pokaz na pewno wzruszy nie jedną osobę” – mówi Iwona Frydryszak, producentka Brave Kids. „Będziemy świadkami sceny, podczas której chłopiec z autyzmem zaśpiewa Dziwny jest ten świat wspólnie z międzynarodową grupą artystów prezentujących utwór w języku migowym. Poznamy również gruzińskie tańce czy ukraińskie tradycyjne pieśni”.

Brave Kids Together obywa się w Zagórzu Śląskim, gdzie w czasie kilkudniowych warsztatów artystycznych dzieci uczą siebie nawzajem narodowych tańców, pieśni, ale także sztuk cyrkowych, tańca współczesnego czy swojego sposobu komunikacji, np. języka migowego.

„Każdego dnia zauważamy jak projekt przyczynia się do budowania pięknych więzi między dziećmi, niezależnie od pochodzenia, narodowości czy stopnia niepełnosprawności – mówi Magdalena Sawicka, koordynatorka projektu. „Na początku wśród uczestników było widoczne pewne onieśmielenie, które już po pierwszym spotkaniu zamieniło się w radość wspólnego tworzenia, integracji, dzielenia się. Uczestnicy odkryli, że najważniejszy jest łączący ich wspólny język sztuki. Jestem także bardzo dumna, że grupa dzieci z naszego Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” z taką otwartością i radością włączyła się do stworzenia niezwykłego wydarzenia z pozostałymi uczestnikami ”.

IMG_2748 (1) (1).jpg

24.10.2018 Pokaz spektaklu finałowego Brave Kids Together w Wałbrzychu / Stara Kopalnia Centrum Nauki i Sztuki, godz. 17:30, wstęp wolny

25.10.2018 Pokaz Spektaklu Finałowego Brave Kids Together we Wrocławiu / Teatr Polski, godz. 13:00, wydarzenie biletowane

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s