Grupy Brave Kids Reunion

1000

W tym roku jedyną polską grupą w pilotażowej edycji Brave Kids Reunion będzie Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych. Brave Kids Reunion to kolejny etap rozwoju artystyczno-edukacyjnego programu Brave Kids, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła od 2009 roku.
Większość zaproszonych artystów z Polski, Indii, Gruzji, Iranu i Izraela przynamniej raz wzięła udział w poprzednich edycjach projektu Brave Kids. To doświadczenie utwierdziło w nich potrzebę rozwoju własnych artystycznych talentów. Pokazy ich grup będzie można podziwiać we Wrocławiu i Radziejowicach. Artyści z Zespołu Pieśni i Tańca Wałbrzych będą również częścią Wielkiego Finałowego Spektaklu Brave Kids w Hali Stulecia, gdzie 8 lipca na jednej scenie wystąpi 150 dzieci i młodzieży. Od tego czasu z dziecięcych artystów stali się profesjonalistami, którzy regularnie występują na scenach w kraju i zagranicą.

Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych”, w którym tańczę i śpiewam, bierze udział w Brave Kids od 2015 roku. Cieszę się, że także i ja mogłem przeżyć tę wspaniałą przygodę z Brave Kids”– mówi Maks. Zanim wziąłem udział w słowackiej edycji projektu uczestniłem rok wcześniej w warsztatach artystycznych prowadzonych przez zagranicznych liderów w Wałbrzychu. To doświadczenie bardzo pozytywnie wpłynęło na mnie i nie wyobrażam już sobie życia bez Brave Kids. W tym roku będę ponownie jako artysta i będę w grupie Brave Kids Reunion we Wrocławiu i Obornikach. Nie mogę się doczekać, naprawdę.

Dzięki Brave Kids powstają relacje między uczestnikami, które rozwijąją się już poza projekte.

2000.jpg

Chciałbym Wam opowiedzieć o pewnym zdarzeniu – kontynuuje Maks. Jest ono związane właśnie z moją brave przygodą. Dzięki temu, że nasz Zespół wziął udział w projekcie trzy lata temu to nawiązała się ciekawa współpraca pomiędzy naszą grupą a ukraińską grupą z Równego. W ubiegłym roku podczas naszego wałbrzyskiego festiwalu „Kopalnia Folkloru”jedną z grup, która nas odwiedziła była grupa folklorystyczna „Druzba” z Równego. Przyjechali ze swoją zaprzyjaźnioną grupą z Równego „Rankowa Rosa”, z którą się także zaprzyjaźniliśmy. Ta znajomość przerodziła się w stały kontakt polsko-ukraiński i my jako Zespół otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w Festiwalu Folklorystycznym „Etno Kolo” w Równem. Byliśmy na tym festiwalu pod koniec kwietnia. Było wspaniale spotkać się z osobami, które poznaliśmy podczas Brave Kids i na Kopalni Folkloru. Mieliśmy możliwość poznania ich całej grupy z Pałacu Dzieci i Młodzieży (ponad 200 osób!). Mieszkaliśmy u wspaniałych ukraińskich rodzin, które przez 4 dni stały się dla nas tak bliskie, że możemy ich nazwać naszymi drugimi rodzicami i mamy nowe siostry oraz braci. Mam nadzieję, że kiedyś odwiedzą nas w Wałbrzychu. Bardzo chciałbym ich zobaczyć jeszcze raz i spędzić ponownie miłe chwile z nimi. Kiedy wracaliśmy do Polski zajechaliśmy na kilka godzin do Lwowa. I my brave Zespołowicze (czyli osoby z Zespołu, które brały udział w Brave Kids) poczuliśmy chęć, ale także zobowiązanie do pewnego spotkania. W ub. roku, kiedy byłem w Koszycach to poznałem tam także rówieśników z lwowskiej grupy. Nie mogłem pozwolić na niewykorzystanie takiej okazji. Moje koleżanki i moi koledzy z Zespołu na mój pomysł spotkania z tą grupą podskoczyli z radości. Byliśmy bardzo poruszeni i nie mogliśmy się doczekać realizacji tego pomysłu. Skontaktowaliśmy się z osobami z tej lwowskiej grupy i wszystko zorganizowaliśmy w mieście w którym byliśmy po raz pierwszy. Cóż to był za wspaniały moment ! Spotkaliśmy się w umówionym miejscu tj. na Wysokim Zamku i … do końca nie wierzyliśmy, że to naprawdę się dzieje. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich, których Brave Kids połączył. Przeżyliśmy razem wiele przygód, oglądając piękny Lwów. Wspominaliśmy nasze wspólne chwile z poprzedniej edycji projektu . Chodząc po Lwowie śpiewaliśmy, tańczyliśmy, śmialiśmy się. Nasi gospodarze pokazali nam kawałek tego pięknego miasta. Byliśmy razem do późnego wieczora. Cały ten czas był radosny i pełen takiej niespotykanej magii. Piosenka „Tylko we Lwowie” towarzyszyła nam przez cały czas. Niestety kiedy nadszedł czas pożegnania było nam smutno. Ale czuliśmy, że to był kolejny jeden z najpiękniejszych naszych brave dni. Obiecaliśmy sobie, że niebawem spotkamy się. Wierzę w to bardzo! To spotkanie pokazuje, że Brave Kids jest wszędzie, pomimo wielu kilometrów (często i kontynentów) i że ten “najpiękniejszy projekt na świecie” pozostaje w pamięci każdego z nas. Jest także w naszych sercach. 

WYSTEP-TEATR-POLSKI-A3.jpg

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s