Poznaj nas – Sebastian Frodyma

Warsztaty artystyczne Brave Kids prowadzą instrukotrzy artystyczni. Co roku dołączają do nas nowe osoby, które zapraszają do współpracy nasi lokalnyni partnerzy. W tym roku jednym z instruktorów teatralnych będzie Sebastian Frodyma, który na codzień prowadzi warsztaty dla dzieci w Centrum Kultury w Siechnicach (Główny Organizator Brave Kids Siechnice). Sam o sobie mówi tak:
30571363_10214738716755115_3792394115925147648_n

Zajmuję się szeroko pojętą sztuką cyrkową, ale moim marzeniem jest połączyć cyrk z teatrem, by móc nadać przedmiotom/ rekwizytom większy sens, by aktorzy mieli więcej możliwości. Uczęszczam do studium CHSTR pod kierownictwem Kathleen Ann Thiompson, gdzie uzyskałem dyplom z dziedziny dramy. Występowałem na największych performencach we Wrocławiu (Ceremonia Otwarcia Europejskiej Stolicy kultury oraz spektakl “Niebo”) a na codzień jestem instruktorem kuglarskim oraz teatralnym.

Zapytaliśmy go o pierwszą reakcję na propozycję zostania instruktorem w Projekcie Brave Kids i zaskoczył nas swoją odpowiedzią:

Szczerze powiedziawszy…przyjmując tę propozycję pomyślałem, że jestem szczęściarzem, bo będę mógł przez 3 tygodnie przeżyć wyjątkową przygodę bez “większego wysiłku”.  W końcu nie muszę nigdzie wyjeżdżać w daleką podróż by odkryć nieznane, ale wystarczy, że wstanę z łóżka, przybędę do pracy na projekt i już będę mógł poczuć się jak podczas tropikalnej burzy czy na szczycie Himalajów.
Jestem ogromnie wdzięczny, że będę mógł uczestniczyć w tym projekcie! Zwłaszcza, że są to najmłodsi, czyli Ci, którzy świeżo co odziedziczyli tradycje swoich kultur i rodzin! Cudowna sprawa! Jako performer czy aktor chcę napawać się ich wiedzą, samemu dając im siebie – kogoś z kim mogą czuć się bezpiecznie, z kim mogą porozmawiać bez słów, z kimś kto może dać im cząstkę mojego szczęścia.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s