Przygotowania do Brave Kids

Jak wygląda nasza praca w biurze Brave Kids we Wrocławiu? Znaczna jej część to rozmowy. Spotykamy się by dzielić się naszym kilkuletnim doświadczeniem, ale też słuchać z otwartością i ciekawością pomysłów naszych partnerów. Tak było podczas Spotkania regionalnego we Wrocławiu dla organizatorów Brave Kids Wrocław, Leszno i Siechnice, 18 marca 2018 roku.

S49A1138

Projekt Brave Kids powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Kultury Teatralnej Pieśń Kozła, które jest głównym organizatorem projektu. Nadajemy kształt każdej edycji, dobieramy uczesników, dbamy, by każde działanie było zgodne z misją projektu. Co roku wyciągamy wnioski z konkretnej edycji, więc co roku jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Co roku dołączają do nas także partnerzy z różnych części Polski, którzy starają się przenieść ideę projektu na lokalny grunt. Każdy z partnerów jest inny i wnosi swój wyjatkowy wkład w rozwój projektu.

S49A1144

Od pierwszej edycji projektu Brave Kids był realizowany już w 11 polskich miastach: Białymstoku, Krośnicach, Łodzi, Obornikach Śląskich, Przemyślu, Puszczykowie, Szczecinie, Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu i Zagórzu Śląskim. W 2016 roku dołączyły dwa miasta zagraniczne: Achalciche w Gruzji i Koszyce na Słowacji.

W roku 2018 do grona miast Brave Kids dołącza m.in. Leszno i Siechnice. Z koordynatorkami Brave Kids w tych miastach spotkaliśmy się w ubiegłą niedzielę.

Siechnice biorą udział w projekcie po raz pierwszy i podchodzą do niego z ogromnym entuzjazmem. Organizatorem jest Centrum Kultury w Siechnicach, pod patronatem Gminy, stara się rozprzestrzenić ideę Brave Kids wśród lokalnej społeczności. Siechnice to najszybciej rozwijające się miasto w Polsce, obecnie liczy ponad 7 tys. mieszkańców i ponad połowa to ludność napływowa. Nie jest to typ miasteczka, gdzie wszyscy wszystkich znają i „drogą pantoflową” przekazują sobie informacje. Bardzo się ucieszymy jeśli nasz projekt spowoduje, że część społeczności zrobi coś razem a przyjaźnie zostaną na lata. Teraz, Koordynatorów (Ania Skłodowska i Asia Kaczmarek) czeka dość trudna praca w poszukiwaniu rodzin. Współpracują z placówkami zarówno oświatowymi jak i kulturalnymi, gdzie spotykają żywe zainteresowanie projektem. Potwierdza to kilka zgłoszeń rodzin chętnych do ugoszczenia dzieci. Czekamy na kolejne!:)

Również Leszno w 2018 roku dołącza do Brave Kids po raz pierwszy. Organizatorki mają nadzieję, że od tej edycji dzieci z Brave Kids będą gościć w Lesznie już co roku. Przygotowania w mieście idą pełną parą. Koordynatorkami projektu w Lesznie są Małgorzata Pawlak i Beata Donaj z Fundacji KONTAKT. Karolina Łączek jest odpowiedzialna za social media i promocję projektu. Trwa w Lesznie nabór rodzin goszczących. Zajmuje się tym Dorota Sacha. Leszno ma juz kilka zgłoszeń. 16 kwietnia o 18.00 w Stacji Biznes odbedzie się pierwsze spotkanie informacyjne dla rodzin zainteresowanych goszczeniem dzieci. Nad rekrutacją wolontariuszy pracuje Beata Donaj, a Wanda Nawrocka pilotuje program od strony współpracy z Prezedentem Miasta Łukaszem Borowiakiem. “Zapraszamy do współpracy sponsorów zarówno tych dużych i tych małych. Cały zespół z entuzjazmem i niesamowitą energią podchodzi do realizacji Brave Kids Leszno i zaraża swoją energią każdego!” -zachęca Małgosia Pawlak.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s