Brave Kids w Gruzji 2017

Nadal trwają przygotowania do tegorocznej edycji Brave Kids w Gruzji. Każdy może się włączyć. Niewiele nam brakuje środków finansowych by powtórzyć sukces zeszłorocznej pilotażowej odsłony projektu na Kaukazie. 

Po raz drugi organizacją projektu w Gruzji zajmuje się Tsira Meskhishvili  i jej organizacja Toleranti. Tym razem edycja obejmie różne miejsca w południowej części Gruzji w regionie Samcche-Dżawachetia. Przez dziesięć sierpniowych dni  (18 -29.08.2017) młodzi artyści z Polski, Gruzji, Iranu i Izraela spotkają się w niewielkiej wiosce Tsagveri położonej na szlaku zabytkowej linii kolejowej łączącej słynne miasta uzdrowiskowe – Bordżomi i Bakuriani. Wszystkie dzieci zamieszkają razem w ośrodku wypoczynkowym, gdzie odbywać się będą warsztaty artystyczne.

IMG_20160628_185301_AO_HDR.jpg

Nie zabraknie charakterystycznych dla Brave Kids punktów programowych: pokazów grupowych, parady, spektaklu. Parada odbędzie się w Bordżomi, gdzie uczestniczki i uczestnicy projektu zaprezentują swoje talenty i tradycje spacerując ulicami miasta w barwnym korowodzie. Finałowym Spektaklem Brave Kids, efektem dziesięciodniowej pracy artystycznej podzielą się z publicznością w Teatrze Achalciche i na zamku Rabati w Achalciche.

BK2017-GEORGIA-COVER-PHOTO.jpg

ZOBACZ SPOT BRAVE KIDS GRUZJA 2017!

Dzieci i młodzież będą wymieniać się swoimi umiejętnościami i kulturami pod okiem dwóch instruktorek artystycznych – Mary Sadowskiej z Polski i Liako Gogidze z Gruzji. Mary Sadowska to doświadczona instruktorka Brave Kids, związana z projektem od trzech lat (w tym, w 2016 roku podczas pilotażowej edycji Brave Kids w Gruzji w Achalciche). Liako Gogidze na co dzień jest aktorką w teatrze w Achalciche, jednak ma za sobą też doświadczenie w prowadzeniu międzykulturowych projektów młodzieżowych.

IMG_20160628_183909_AO_HDR.jpg

Uczestnicy i uczestniczki Brave Kids w Gruzji to polskie tancerki i tancerze z grupy Dance Effort z Krakowa, muzycy z grupy Ukuleles for Peace z Izraela, młodzi aktorzy z kilku irańskich miast skupieni wokół organizacji Donya Children Research Insitute oraz tancerze z dwóch lokalnych zespołów wokalno-tanecznych z Gruzji.  Podczas warsztatów artystycznych międzynarodowa grupa będzie przygotowywać spektakl finałowy. Wielobarwny spektakl będący kolażem różnych tradycji i kultur  będzie można obejrzeć  28 sierpnia na scenie w Twierdzy Rabati w Achalciche.

Głównym organizatorem Brave Kids w Gruzji jest organizacja Toleranti z siedzibą w Achalciche. Tegoroczną organizację Brave Kids w Samcche Dżawachetii wspiera również organizacja KONA, która działa w obszarze edukacji dzieci i młodzieży w Gruzji.  Jana Kowalova z organizacji KONA poprowadzi program liderów Brave Kids.

Nadal trwają przygotowania do tegorocznej edycji Brave Kids. Każdy może się włączyć:
–  dołączając do naszej kampanii Brave Kids Georgia: A Life Changing Opportunity

– uczestnicząc w Finałowym Spektaklu Brave Kids w Achalciche, 28.08.2017, godz. 18:30

– dołączając jako wolontariusz podczas Brave Kids w Gruzji (18-29.08.2017)

– wpłacając darowiznę na nasze konto

Więcej szczegółów: Iwona@bravefestival.pl

Organizatorzy Brave Kids od kilku lat budują silne partnerstwa z organizacjami w Gruzji. Od 2012 roku do Polski na projekt przyjeżdżają młodzi artyści z Tbilisi – dzieci i młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym, która po szkole uczestniczy w programie artystycznym Caritas Gruzja.

W październiku 2016 roku projekt Brave Kids zaprezentował się w Teatrze Narodowym im. Kote Marjanishvili podczas prestiżowego Tbilisi International Festival Of Theatre jako część prezentacji działalności  Teatru Pieśń Kozła .

W tym roku Stowarzyszenie Kultury Teatralnej Pieśń Kozła uzyskało dotację z programu Kreatywna Europa na dwuletni projekt związany z rozwojem modelu pracy artystycznej z dziećmi Brave Kids, w którym uczestniczy dwóch gruzińskich partnerów: Caritas Gruzja i Tolernati. W ramach projektu w treningu instruktorów i instruktorek artystycznych Brave Kids w czerwcu 2017 roku w Obornikach Śląskich weźmie udział Liako Gogidze.

Nie zabraknie przedstawicielek gruzińskich organizacji na corocznym seminarium Brave Kids we Wrocławiu w lipcu 2017 roku, które skupia osoby zainteresowane organizacją projektu w swoim mieście.

Zapraszamy do współpracy!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s