Weekend otwarcia

Za nami weekend otwarcia 8. edycji Brave Kids we Wrocławiu. W czerwcu do naszego miasta przyjadą dzieci m.in. z Gruzji, Indii i USA, a 11 lipca 2017 we wrocławskiej Hali Stulecia wystąpi stu trzydziestu młodych artystów z różnych zakątków świata.

W związku z nadchodzącą edycją projektu zorganizowaliśmy kilka wydarzeń, które miały przybliżyć mieszkańcom Wrocławia nasze działania. Chcieliśmy również aktywnie ich włączyć w pomoc przy organizacji Brave Kids. Wspólnie sadziliśmy drzewa, a także gotowaliśmy meksykańskie potrawy podczas warsztatów kulinarnych, z których dochód przeznaczymy na zakup biletów lotniczych dla uczestników Brave Kids 2017.

SADZIMY RAZEM NA KOZANOWIE

Weekend rozpoczęliśmy od wspólnego sadzenia roślin przy Wrocławskim Klubem Anima, gdzie od 19 czerwca spotkają się uczestnicy Brave Kids. Młodzi artyści wezmą udział w artystyczno-edukacyjnych warsztatach, które poprowadzi Katarzyna Timingeriu oraz Gabriel Almagro. Dzieci będą  przygotowywać barwny spektakl, wymieniać się swoimi umiejętnościami i tradycjami.

Naszą piątkową akcję nazwaliśmy “Sadzimy razem na Kozanowie!”. Zakupiliśmy sadzonki dzięki środkom finansowym uzyskanym od naszego sponsora UPS. Poprosiliśmy Zielone Centrum o dobranie odpowiednich roślin i projekt nasadzeń. Spółdzielnia mieszkaniowa lokatorsko-własnościowa KOZANÓW IV pomogłam nam w przekonaniu terenu oraz promocji wydarzenia.

Dziękujemy bardzo wszystkim mieszkańcom osiedla, którzy razem z nami przyczynili się do zazielenienia terenu wokół Animy. Sadziliśmy rośliny odporne na warunki miejskie: od strony murku wyższe krzewy kwitnące w różnych porach roku (lilak węgierski, pigwowiec pośredni ‘Nicoline’, tawuła szara ‘Grafsheim’ oraz krzewuszka ‘Bristol Ruby’); bliżej ławki niskie, okrywowe jałowce, odporne na przydeptywanie i suszę. W centrum skweru posadziliśmy jarząb mączny tzw. “jarzębina” w odmianie o omszonych, srebrzystych liściach i zwartej koronie (gatunek odporny na warunki miejskie i suszę).  Mamy nadzieje, że mieszkańcy będą dbać o zasadzone rośliny, a dzieci Brave Kids będą cieszyć się ich widokiem latem tego roku.

O godzinie 17:30 odbyło się spotkanie rekrutacyjno- informacyjne w klubie Anima. Wspólnie obejrzeliśmy film dokumentalny “Brave Kids – Dzieci Świata” i zaprosiliśmy do wypełniania ankiety zgłoszeniowej (FORMULARZ APLIKACYJNY DLA RODZIN GOSZCZĄCYCH)

POSADŹ NOWY LAS Z BRAVE FESTIVAL

A67A1954-Pano.jpg

Nie mogło nas zabraknąć na corocznym wydarzeniu organizowanym od dwóch lat przez naszych kolegów i koleżanki z Brave Festival “Zasadźmy sobie las”. Tym razem wspólnie z mieszkańcami Wrocławia sadziliśmy drzewa na Świniarach, gdzie w przyszłości wyrośnie 10-hektatorowy las, który ma oczyszczać powietrze i być przestrzenią dla rekreacji wrocławian. W wydarzeniu wzięło udział ponad 200 osób. W ciągu czterech godzin zasadziliśmy 10 tysięcy drzew.

Zobacz wideo z sadzenia drzew TUTAJ.

Przyglądaliśmy się także pokazowi w wykonaniu arborysty – Marcina Dziedzica, który nie tylko zaprezentował nam techniki wspinaczki drzewnej, ale podpowiadał jak najlepiej sadzić i dbać o rośliny.

BRAVE KIDS COMMUNITY

Wieczorem w sobotę spotkaliśmy się we wrocławskim biurze Brave Kids z rodzinami goszczącymi, wolontariuszami i naszymi współpracownikami. To cykliczne spotkania, które organizujemy w ramach naszego Brave Kids Community.

S49A7634.JPG

MEKSYKAŃSKI WARSZTAT KULINARNY

Na zakończenie weekendu wspólnie gotowaliśmy meksykańskie potrawy w Centrum Inicjatyw Wszelakich Zakrzowska 29. Warsztat przygotowała Julieta Gonzalez- Springer, Meksykanka mieszkająca od wielu lat w Polsce. Poprowadziła uczestników do magicznego, kolorowego świata, przygotowując potrawy oryginalne, starając się być wierną swojej kulturze. Wspierała ją Maribel Garay. Na koniec wspólnie spożywaliśmy przygotowane posiłki.

Zobacz wideo z warsztatu TUTAJ.

Autorka wpisu: Iwona Stankova

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s