Pierwsza edycja Brave Kids w Koszycach

Tekst: Magdalena Szymańska

Koniec. 😦

I początek. 🙂

Koniec pierwszego etapu projektu dla grup ćwiczących w Koszycach (Słowacja). I początek drugiego etapu, a wraz z nim nowych przyjaźni, nowych doświadczeń, nowych wyzwań. Dzisiaj cztery “grupy koszyckie” (polska, włoska, irańska i izraelsko-palestyńska) jadą do Obornik Śląskich, gdzie dołączą do pozostałych uczestników Brave Kids.

***

W Koszycach Brave Kids organizowany był po raz pierwszy.

I jeśli miałabym podsumować to wydarzenie jednym zdaniem, napisałanym:

Było BARDZO Brave’owo!

Happy_final_show_artsy

Przyznam, że jako osoba odpowiedzialna za wspieranie i kontrolowanie rozwoju Brave Kids u naszych południowych sąsiadów, miałam pewne obawy.

Po pierwsze, skład uczestników był dość nietypowy: prawie same nastolatki (i to starsze 14-17 lat) + większość chłopaków (17 na 29 dzieci) + dwie grupy niemówiące po angielsku. Mogła to by mieszanka wybuchowa. A jednak było fantastycznie. Niesamowita integracja uczestników. Pozorumienie bez słów. Ogromne wsparcie dla siebie nawzajem. No po prostu to, o co w Brave Kids chodzi.

wTV_artsy

Drugim wyzwaniem była liczba uczestników: aż 29 dzieci + 4 liderów. A to przecież pierwsza edycja w Koszycach. Jak tu znaleźć rodziny goszczące?  Kto ugości prawie dorosłych nastolatków? Ale Brave Kids to projekt w czepku urodzony. 😉 Znalazły się. Ostatnia rodzina zgłosiła się jeden dzień (sic!) przez przyjazdem uczestników.

piknik-park-artsy

No i po trzecie: cała reszta. 🙂 Czy zgłosi się dopowiednia liczba odpowiedzialnych wolontariuszy? (Zgłosiła.) Czy przestrzenie pomieszczą wszystkie dzieci i zapewnią im odpowiednie warunki? (Pomieściły i stworzyły.) Czy przyjdzie publiczność? (Przyszła.)  Czy uda się zepwnić odpowiednią dietę (m.in. koszerna, halal, wegetariańska)? (Udało się.) No i czy znajdą się na wszystko pieniądze? (Znalazły się.)

FinalShow_artsy

Podsumowując: BYŁO WSPANIALE. W przyszłym roku powtórzymy ten sukces!

Magdalena Szymańska – menedżer projektów Brave Kids.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s