Na betonie, czy na deskach?

TEKST: MARY SADOWSKA

Gruzja zadziwia i zaskakuje, a praca tutaj pełna jest niespodzianek… Takich na przykład “Mary, posłuchaj” – mówi Cira, tutejsza organizatorka – “jest taki festiwal w piątek w miejscowości nieopodal, może byście pokazali ten wasz spektakl?”. Po czterech dniach pracy? Pokażemy, a co! Wersję okrojoną 🙂

Mary o swoich pierwszych wrażeniach z Gruzji TUTAJ

Wczoraj wyszliśmy sprawdzić scenę na zamku Rabati. Okolica przepiękna, miejsce dla widowni na pięknych kamiennych schodach ze świetnym widokiem na całą scenę. A w deskach sceny… dziury – takie wielkości ludzkiej stopy. Idealne, żeby się połamać. Wystąpimy zatem przed sceną. Na pięknym betonie. A co! Nie będziemy się musieli ograniczać na szerokość.

IMG_20160623_173535[1]

Dzieciaki dzielnie repetują. Pot się leje, nogi bolą, skupienie czasem ucieka. Najpiękniejsze jest jednak to, że wspierają jedni drugich, pilnują siebie na scenie, tłumaczą, pokazują, poprawiają.

Dwa dni temu usiedliśmy w kole, blisko siebie (od wtorku to już nie jest dla nikogo problem). Zapytałam czego się nauczyli. I pośród wielu dobrych i serdecznych słów usłyszałam dwie piękne rzeczy. “Zrozumiałem, że takich przyjaciół, jak tutaj, to ja nigdzie nie znajdę” – powiedział chłopiec, który przez pierwsze dni nie przejawiał zainteresowania warsztatami i spokaniem z innymi dziećmi.

“Teraz, jak już nie muszę się bać, że ktoś będzie się śmiał z mojej kultury, teraz to wiem, że jak będziemy to robić razem, jako grupa, to damy radę”.

Zdecydowanie, damy radę 🙂

IMG_20160623_165051[1]

AUTORKA TEKSTU: MARY SADOWSKAinstruktorka Brave Kids 2015 (Wrocław i Zagórze) i pilotażowej edycji Brave Kids w Gruzji w 2016. Na codzień asystent reżysera performance w czasie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. 

 

 

One comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s