KATY CARR wystąpi we Wrocławiu w ramach naszej akcji !

W dniach 12-13 marca we Wrocławiu odbędzie się impreza „Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!”. To wydarzenie, którego celem jest zbiórka funduszy na przylot  dzieci z Domu Dziecka w Puerto Escondido na tegoroczną, 7. edycję Brave Kids. Gościem specjalnym będzie znakomita brytyjska wokalistka polskiego pochodzenia Katy Carr, która po raz pierwszy zagości we Wrocławiu!

„Z Meksyku do Wrocławia: kup bilet!” to dwudniowa impreza, która odbędzie się w dniach 12 i 13 marca we wrocławskim Firleju. Jej celem jest zbiórka pieniędzy na przyjazd dzieci z Domu Dziecka w Puerto Escondido w Meksyku na tegoroczną edycję Brave Kids. Katy Carr, która gościnnie wystąpi podczas wydarzenia, emocjonalnie związana jest nie tylko z Polską. Artystka podczas swojej podróży do Meksyku odwiedziła Domu Dziecka w Puerto Escondido i spotkała się z dziećmi.

BK2016-ZBIORKA.jpg

“Spotkanie osieroconych dzieci w Meksyku było dla mnie bardzo poruszającym doświadczeniem. Zainspirowały mnie ich gorące serca i niebywale pozytywne nastawienie do życia. Meksykańscy opiekunowie domu dziecka byli niezwykli i wyjątkowo zaangażowani” – wspomina Carr.

“Mam nadzieję, że mali Meksykanie będą mieli szansę przyjechania do Polski i spotkania tutaj innych dzieci. Ponad 70 lat temu Meksykanie uratowali życie wielu niewinnym Polakom, którzy byli więzieni w okrutnych warunkach stalinowskich Gułagów na terenie ZSRR podczas II Wojny Światowej. Polacy ci ostatecznie po długiej i wyczerpującej przeprawie zaznali bezpieczeństwa i szczęścia w słonecznym Meksyku, po doświadczeniu skrajnego okrucieństwa, głodu, utraty kraju i upokorzeniu. Mam nadzieję, że znów spotkam te wspaniałe meksykańskie dzieciaki, zachowując w pamięci inspirującą muzykę i radość, którą ich kraj zaoferował nie tylko Polakom podczas II Wojny Światowej ale też mnie osobiście jako pieśniarce i muzykowi”.

11925783_931992226838998_1311052323_n

Jeżeli uda się zebrać pieniądze na przelot, to podczas wrocławskiej części projektu (18 czerwca – 3 lipca) ugościmy sześcioro meksykańskich dzieci, które wezmą udział w warsztatach artystycznych wraz z trzema innymi grupami: z Turcji, Estonii i Gruzji. W drugiej części projektu spotkają się z pozostałymi uczestnikami – w sumie 144 dziecięcych artystów z 20 krajów, 5 kontynentów. Ich wspólny spektakl finałowy zobaczymy 15 lipca w Hali Stulecia.

 

O Katy Carr

 

Katy jest brytyjską/polską wykonawczynią, wokalistką, kompozytorką, lotnikiem i multiinstrumentalistą (pianino, ukulele, banjolele, klasyczny keyboard). Uwielbia pisać piosenki i wykonywać ze swoim zespołem „Katy Carr and the Aviators” muzykę skomponowaną w Wielkiej Brytanii i w Polsce w latach 20., 30. i 40. XX wieku.

Nominowana w kategorii Najlepszy Artysta Songlines Music Awards 2013 za swoją płytę Paszport obok takich artystów jak Angélique Kidjo, Seth Lakeman and Ravi Shankar, a także do nagrody London Music Award 2012, obok takich artystów i zespołów jak: Kate Bush, PJ Harvey, Arctic Monkeys, The Good, the Bad & the Queen, Metromony, Ed Sheeran, Jim Jones Review, The Unthanks, Laura Marling.

Jej wydana w 2012 roku płyta Paszport została uznana za najlepszy album koncepcyjny podczas przyznawania XIII Independent Music Awards. W grudniu 2014 Katy Carr otrzymała honorowe członkostwo polskiej 1 Dywizji Pancernej, alianckiej jednostki wojskowej podczas II wojny światowej. Utworzona w lutym 1942 roku w Duns w Szkocji, była dowodzona przez generała Stanisława Maczka, a w szczytowym momencie liczyła około 16 000 żołnierzy. Jej najnowszy album Polonia ukazał się w 2015 roku.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s