Kierunek: Indie

Już za kilka dni Ana Cordeiro rusza na wyprawę do Indii i Ugandy, gdzie odwiedzi uczestników Brave Kids. Od 2009 roku w Polsce gościliśmy aż cztery różne grup z Ugandy oraz trzy z Indii. Poniżej przypominamy naszych dotychczasowych uczestników z Indii.

Parada_brave_kids_fot_slawek_przerwa-2208
Fot. S. Przerwa

W 2013 przyjechała do nas grupa z Kolonii Marionetek. To nazwa slamsu w Delhi, który zamieszkują od pokoleń artystyczne klany pochodzące z Radżastanu. Tam prawie każdy jest artystom, szczególnie ulicznym. Między alejami slamsu można spotkać żonglerów, połykaczy ognia czy muzyków. Tradycyjna sztuka poruszania kolorowymi marionetkami za pomocą sznurków to domena Jagdisha Bhatta, który przyjechał jako lider z piątką dzieci (tancerkami i muzykami).

W 2014 grupa dzieciaków z Delhi wraz z Jagdishem zawitała do Wałbrzycha. Tym razem przyjechała 5tka chłopców. Zachwycali widzów gibkością ciała i grą na bębnach.

2014_07_09_Brave Kids_Krośnice_Parada_1456

Na 6. edycję Brave Kids zaprosiliśmy aż dwie grupy z Indii -z Delhi i Radżastanu. Fundacja Saravaam prowadzi bezpłatny społeczny program z cotygodniowymi zajęciami Bharatanatyam dla dziewcząt z dwóch ubogich dzielnic w New Delhi. Z Radżastanu przyjechała społeczność Langa, przodkowie plemion koczowniczych Kalbelian.

022_2015_07_10_Brave_Kids_Final_0199.jpg

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s